Araştırma ve Danışmanlık / +90 534 352 43 44 / 0 (216) 419 46 46

Kurumsal Memnuniyet Çalışması

İstatistik Türkiye,  bir çok kurumsal şirkete çalışan memnuniyeti, çalışan bağlılığı, çalışanın kuruma olan bağlılığı, müşteri memnuniyeti, müşteri sadakati, müşteri bağlılığı gibi bir çok alanda yapay zeka teknikleri içe çözümler üretiyoruz.

 

Hangi Yöntemleri Kullanıyoruz?

 • Yapay Zeka Teknikleri
  • Çalışan Memnuniyeti
   • Çalışanların demografik özelliklerinin yanı sıra kurumdan memnun olma düzeylerinin belirlenmesi için bir memnuniyet formu kullanılır. Daha sonra bireyler ile yüz yüze görüşmeler yapılarak ilgili form sonuçları detaylandırılır. Böylelikle her çalışanın bir memnuniyet düzeyi (puanı) hesaplanır. Daha sonra yapay zeka teknikleri ile daha önce benzer özellikte ve kişilik yapılarında bulunan çalışanların, şirketlerinden memnun olma düzeyleri ile karşılaştırılarak bu alanda pazardaki yeriniz belirlenir. Ardından yine yapay zeka teknikleri ile her bir çalışanınızın gelecekte memnuniyet düzeyinde ne gibi değişim olacağı belirlenir. Böylelikle çalışanlarınız gelecekte memnun kalmaya devam edecek, memnun kalma oranı orta seviyeye düşecek veya memnun kalmayacak şeklinde üç gruba ayrılır. Böylelikle kurum her birey için çalışanlarının gelecekte memnuniyetlerinin ne düzeyde olabileceklerini görebilir ve gerekli önlemleri alabilecektir.
  • Çalışan Bağlılığı
   • Çalışanların demografik özelliklerinin yanı sıra kuruma bağlı olma düzeylerinin belirlenmesi için bir bağlılık formu kullanılır. Daha sonra bireyler ile yüz yüze görüşmeler yapılarak ilgili form sonuçları detaylandırılır. Böylelikle her çalışanın bir bağlılık düzeyi (puanı) hesaplanır. Daha sonra yapay zeka teknikleri ile daha önce benzer özellikte ve kişilik yapılarında bulunan çalışanların, şirketlerinden bağlı olma düzeyleri ile karşılaştırılarak bu alanda pazardaki yeriniz belirlenir. Ardından yine yapay zeka teknikleri ile her bir çalışanınızın gelecekte bağlılık düzeyinde ne gibi değişim olacağı belirlenir. Böylelikle çalışanlarınız gelecekte kurumunuza bağlı kalmaya devam edecek, kurumunuza bağlı kalma oranı orta seviyeye düşecek veya kurumunuza bağlı kalmayacak şeklinde üç gruba ayrılır. Böylelikle kurum her birey için çalışanlarının gelecekte bağlılıklarının ne düzeyde olabileceklerini görebilir ve gerekli önlemleri alabilecektir.
  • Müşteri Memnuniyeti
   • Müşterilerinizin demografik özelliklerinin yanı sıra kurumdan memnun olma düzeylerinin belirlenmesi için bir memnuniyet formu kullanılır. Daha sonra bireyler ile yüz yüze görüşmeler yapılarak ilgili form sonuçları detaylandırılır. Böylelikle her müşterinin bir memnuniyet düzeyi (puanı) hesaplanır. Daha sonra yapay zeka teknikleri ile daha önce benzer özellikte ve kişilik yapılarında bulunan müşterilerin, şirketlerinden memnun olma düzeyleri ile karşılaştırılarak bu alanda pazardaki yeriniz belirlenir. Ardından yine yapay zeka teknikleri ile müşterilerinizin gelecekte memnuniyet düzeyinde ne gibi değişim olacağı belirlenir. Böylelikle müşterilerinizde oransal olarak gelecekte memnun kalmaya devam edecek, memnun kalma oranı orta seviyeye düşecek veya memnun kalmayacak şeklinde üç gruba ayrılır. Böylelikle kurum oransal olarak çalışanlarının gelecekte memnuniyetlerinin ne düzeyde olabileceklerini görebilir ve gerekli önlemleri alabilecektir.
  • Müşteri Bağlılığı
   • Müşterilerinizin demografik özelliklerinin yanı sıra kuruma bağlı olma düzeylerinin belirlenmesi için bir bağlılık formu kullanılır. Daha sonra bireyler ile yüz yüze görüşmeler yapılarak ilgili form sonuçları detaylandırılır. Böylelikle her müşterinin bir bağlılık düzeyi (puanı) hesaplanır. Daha sonra yapay zeka teknikleri ile daha önce benzer özellikte ve kişilik yapılarında bulunan müşterilerin, şirketlerine bağlı olma düzeyleri ile karşılaştırılarak bu alanda pazardaki yeriniz belirlenir. Ardından yine yapay zeka teknikleri ile müşterilerinizin gelecekte bağlılık düzeyinde ne gibi değişim olacağı belirlenir. Böylelikle müşterilerinizinde oransal olarak gelecekte kurumunuza bağlı kalmaya devam edecek, kurumunuza bağlı kalma oranı orta seviyeye düşecek veya kurumunuza bağlı kalmayacak şeklinde üç gruba ayrılır. Böylelikle kurum oransal olarak müşterilerinin gelecekte bağlılıklarının ne düzeyde olabileceklerini görebilir ve gerekli önlemleri alabilecektir.
 • Anket ve Görüşme Formları (Kantitatif ve Kalitatif Yöntemler) 
  • Derinlemesine Görüşmeler (In Depth Görüşmeler)
   • Derinlemesine Görüşmeler (In Depth Görüşmeler) bir konu üzerinde bilgi sahibi olan deneyimliyetkin kişilerin söz konusu konuya olan yaklaşımlarını tespit edebilmek, değer yargıları, his ve düşüncelerini gözlemleyebilmek amacı ile yapılan görüşmelerdir. Derinlemesine görüşmeler sayesinde her bir çalışanınızın yada müşterinizin memnuniyet veya bağlılık düzeyleri nedensellik kavramı üzerine oturtulur ve sizlere bir rapor hazırlanır.
  • Grup Tartışmaları (Odak Gruplar)
   • Grup Tartışmaları (Odak Görüşmeler) belirli bir konu üzerinde, konuyu derinlemesine irdelemek, farklı görüşleri ortaya çıkartabilmek üzere tartışmak amacı ile bir masa etrafında toplanan kişilerden moderatör eşliğinde bilgi toplanması esasına dayanmaktadır. Burada grupların homojen olmasına son derece önem verilmektedir. Odak gruplar sayesinde her bir çalışanınızın yada müşterinizin memnuniyet veya bağlılık düzeyleri nedensellik kavramı üzerine oturtulur ve sizlere bir rapor hazırlanır.
  • Anket Teknikleri İle Nicel Veriler Toplanması
   • Müşterilerinizin veya çalışanlarınızın demografik özelliklerinin yanı sıra kurumdan memnun olma veya kurumdan bağlı olma düzeylerinin belirlenmesi için bir memnuniyet ve bağlılık formları kullanılır. Bu formlar likert yapılı formlar olur her bir katılımcının puanı hesaplanır ve bu puan sayesinde kişilerin ölçümlenen özellik hangisi ise (memnuniyet veya bağlılık) ilgili özelliğe ait düzeyleri belirlenir. Daha sonra bu düzeyler yukarıdaki yüz yüze görüşme teknikleri ile nedesellik kavramı üzerine oturtulur ve bilimsel olarak sizlere bir akademik çalışma şeklinde tüm sonuçlar raporlanır.

İstatistik Türkiye,  olarak doğru örnekleme yöntemi doğru veriye, doğru veri ise doğru sonuça götürür ilkesini benimseyen bir firmadır. Veriden bilgi üretiyoruz...

Veriden Bilgiye İstatistik Türkiye, Statistics Turkey Danışmanlık Eğitim Araştırma Ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Ltd.Şti. Kuruluşudur.
PCEtLSBHbG9iYWwgc2l0ZSB0YWcgKGd0YWcuanMpIC0gR29vZ2xlIEFuYWx5dGljcyAtLT4NCjxzY3JpcHQgYXN5bmMgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy5nb29nbGV0YWdtYW5hZ2VyLmNvbS9ndGFnL2pzP2lkPVVBLTExMDg4NjAzNS0xIj48L3NjcmlwdD4NCjxzY3JpcHQ+DQogIHdpbmRvdy5kYXRhTGF5ZXIgPSB3aW5kb3cuZGF0YUxheWVyIHx8IFtdOw0KICBmdW5jdGlvbiBndGFnKCl7ZGF0YUxheWVyLnB1c2goYXJndW1lbnRzKTt9DQogIGd0YWcoJ2pzJywgbmV3IERhdGUoKSk7DQoNCiAgZ3RhZygnY29uZmlnJywgJ1VBLTExMDg4NjAzNS0xJyk7DQo8L3NjcmlwdD4